آموزش زبان شیرین انگلیسی

MY REAL LOVE

مزایای یادگیری زبان انگلیسی

 

چرا باید انگلیسی یاد بگیریم؟

 

شاید یادگیری زبان انگلیسی مهمترین گام در ارتقاء کیفیت زندگی شما باشد.

آیا هیچ فکر کرده‌ايد که دسترسی به اطلاعاتی که دیگران از آن بي‌بهره‌اند، چقدر مي‌تواند جالب باشد؟ یا صحبت کردن با افراد جالبی که دیگران نمي‌توانند با آنها ارتباط برقرار کنند؟ یا تحت تأثیر قرار دادن اطرافيانتان هر موقع که دهانتان را باز مي‌کنيد؟ و یا پشت سر گذاشتن دیگران با جهش‌هاي بزرگی که در شغل‌تان برمي‌داريد؟

شما مي‌توانيد به همه‌ اینها برسید، اگر خوب انگلیسی صحبت کنید.

دسترسی به اطلاعات

شما به چه چیزی علاقمند هستید؟ علوم؟ موسیقی؟ کامپیوتر؟ سلامتی؟ تجارت؟ ورزش؟  رسانه‌هـاي امروز – از قبيـل اینترنت، تلویزیون و مطبوعات – دسترسی تقریباً نا محدودی را به اطلاعات پیرامون موضوعات مورد علاقه‌تان فراهم کرده است. فراموش نکنید که ما در عصر اطلاعات زندگی مي‌کنيم.

تنها یک مشکل وجود دارد: بیشتر ابن اطلاعات به زبان انگلیسی است.

در اینجا چند مثال از اطلاعاتی که اگر انگلیسی بلد باشید مي‌توانيد از آنها استفاده کنید، بیان مي‌شود:

·                                 بیشتر صفحات وب. بیش از یک میلیارد (1.000.000.000) صفحه اطلاعات در اینترنت وجود دارد! این شگفت‌انگيز است که تنها با یاد گرفتن یک زبان، به خیل عظیمی از اطلاعات در پهنه اینترنت دسترسی پیدا مي‌کنيد.

·                                 کتابها – در هر موضوعی، از سرتاسر جهان. شما مي‌توانيد کتابهایی با نویسندگان آمریکایی يا بريتانيايي بخوانید، و نیز کتابهای ترجمه شده از زبانهای دیگر. به هر موضوعی که علاقمند باشید، مي‌توانيد چیزی به انگلیسی درباره آن پیدا کنید.

·                                 مطبوعات. فقط مجله‌ها و روزنامه‌هاي انگلیسی زبان هستند که به راحتی در هر کجای جهان یافت مي‌شوند. شما برای پیدا کردن مجله‌هايي مانند تایم یا نيوزويک مجبور نبستید خیلی وقت صرف کنید.

·                                 علوم. زبان انگلیسی کلید دنیای علم و فن‌آوري است. حدود 95% مقالات علمی منتشر شده، به زبان انگلیسی است که تنها حدود 50% از آنها مربوط به کشورهای انگليسي‌زبان (مانند آمریکا و انگلستان) مي‌باشد.

·                                 گزارشات خبری. شبکه‌هاي تلویزیونی بين‌المللي از جمله BBC و CNN را در نظر بگیرد. آنها خبرها را بسیار سريع‌تر و حرفه‌اي‌تر منتشر مي‌کنند. در هر کجای دنیا شما مي‌توانيد به آنها دسترسی داشته باشید.

 

گفتگو با دیگران

انگلیسی را مي‌توان «زبان گفتگو» نامید. چرا؟ چون به نظر مي‌رسد همه مردم جهان پذيرفته‌اند که برای گفتگو و ارتباط با یکدیگر از زبان انگلیسی استفاده کنند.

·                                 حدود یک و نیم میلیارد (1.500.000.000) نفر در جهان مي‌توانند به انگلیسی صحبت کنند. یک میلیارد نفر دیگر هم مشغول فراگیری آن هستند.

·                                 تقریباً همه کنفرانسها و مسابقات بين‌المللي به زبان انگلیسی برگزار مي‌شود. به عنوان مثال رقابتهای المپیک یا جام جهانی فوتبال را در نظر بگیرید.

·                                 سیاستمداران کشورهای مختلف از زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده مي‌کنند. انگلیسی، زبان اصلی سازمانهایی از قبیل سازمان ملل متحد (UN)، ناتو (NATO) و... مي‌باشد.

 

اگر شما بتوانید به انگلیسی صحبت کنید، قادر خواهید بود:

·                                 با مردمان سراسر جهان ارتباط برقرار کنید. مثلاً مي‌توانيد عقاید و نظراتتان را در گروه‌هاي تبادل نظر اینترنتی بیان کنید. به افراد مورد علاقه‌تان ایمیل ارسال کنید و درباره زندگی و فرهنگشان اطلاعات کسب کنید.

·                                 راحت‌تر سفر کنید. به هر کجا که سفر مي‌کنيد مي‌توانيد با دیگران ارتباط برقرار کنید – انگلیسی در بیش از 100 کشور جهان مورد استفاده قرار مي‌گيرد. مي‌توانيد آدرس بپرسید، با افراد مکالمه کنید، یا... کمک بخواهید. کسی چه مي‌داند، شاید روزی زبان انگلیسی جان شما را نجات دهد!

 

پیشرفتهای شغلی

اگر خواهان شغل خوبی در زمينه‌هاي تجاری یا علمی هستید، از پشت میز کارتان بلند شوید و همین حالا به فراگیری انگلیسی مشغول شوید!

دانستن انگلیسی به شما اجازه مي‌دهد که:

·                                 عبارت «مسلط به زبان انگلیسی» را در رزومه (=خلاصه شرح حال و سوابق) خود درج کنید. بدین ترتیب شانس خود را برای بدست آوردن شغل بهتر و کسب درآمد بیشتر، افزایش مي‌دهيد.

·                                 دانش فنی خود را افزایش دهید. انگلیسی زبان فن‌آوري است، مخصوصاً فن‌‌آوريهاي تراز بالایی مانند علوم کامپیوتر، ژنتیک و پزشکی. اگر مي‌خواهيد درباره این علوم مطالعه کنید، احتمالاً مجبور خواهید شد از منابع انگلیسی استفاده کنید.

·                                 یک تاجر بين‌المللي باشید. این بسیار واضح است. تجارت بين‌المللي تنها با زبان انگلیسی میسر مي‌شود. یادتان باشد که در دهکده جهانی به سر مي‌بريد. بنابراین اگر مي‌خواهيد نقشی ایفا کنید، باید انگلیسی بلد باشید – تا بتوانید با تجار دیگر ارتباط داشته باشید، در کنفرانس‌ها و همايش‌ها شرکت کنید، روزنامه‌ها و مجلات تجاری بخوانید و....

·                                 دانشجوی و محقق بهتری باشید. مي‌توانيد با دانشمندان کشورهای دیگر مکاتبه کنید. در همایشهای بين‌المللي شرکت کنید و با مطالعه مجلات و کتب، از يافته‌هاي جدید علمی با خبر شوید.

 

یاد گرفتن انگلیسی آسان است

انگلیسی نه فقط مفید ترین زبان دنیا ست، بلکه یکی از آسان‌ترين زبانها برای یادگیری و استفاده محسوب مي‌شود:

·                                 الفبای ساده – هیچ نماد یا نشانه خاصی از قبیل ä یا é وجود ندارد.

·                                 حالت جمع آسان – فقط کافی است یک s (یا es.) به انتهای یک اسم اضافه شود. (one car, two cars)

·                                 کوتاهی کلمات – اغلب کلمات اصلی کوتاه هستند: run, work, big, go, man و.... کلمات طولاني‌تر هم غالباً کوتاه مي‌شوند: fridge=refrigerator , os=operating system.

·                                 انگلیسی همه جا یافت مي‌شود: دسترسی به تلویزیون، موسیقی، وب‌سايتها و مجلات انگلیسی زبان بسیار راحت است. شما مجبور نخواهید بود فقط از چند کتاب خسته‌کننده آموزشی استفاده کنید. مي‌توانيد همزمان هم انگلیسی بیاموز ید و هم از آن استفاده کنید. بدیهی است که بدین ترتیب اشتیاق شما برای یادگیری افزایش مي‌يابد.

 

+ نوشته شده در  Mon 1 Oct 2007ساعت 23:41 PM  توسط MARYAM KHAZAEI  |